Favicon_File

ФК Копенхаген – Манчестър Сити 0 : 0; Борусия Дортмунд – Севиля 1 : 1

ФК Копенхаген – Манчестър Сити   0 : 0; Борусия Дортмунд – Севиля   1 : 1

Група „G“

Манчестър Сити завърши 0:0 като гост на ФК Копенхаген в среща от четвъртия кръг в група „G“ на Шампионската лига. Английският тим пропусна дузпа, гол на Родри беше отменен, а след 30-ата минута игра и с 10 души след червен картон ан Серхио Гомес. Възпитаниците на Пеп Гуардиола са лидери в класирането с 10 точки, а домакините са на трета позиция с едва две точки от четири мача. Сити беше без голямата си звезда Ерлинг Холанд, който получи почивка за двубоя. Любопитното е, че за първи път в последните си 24 мача в Шампионската лига футболистите на Манчестър Сити не успяха да отбележат гол. „Гражданите“ прекъснаха и серията си от шест победи във всички турнири. Двубоят предложи изключително интересни моменти през първите 30 минути и намеса на системата за видеоповторение ВАР три пъти при решаващи ситуации. В 11-ата минута Родри откри резултата със силен далечен изстрел, но малко по-късно пападението беше отменено след намеса на ВАР заради игра с ръка на Рияд Марез в наказателното поле. В 23-ата минута гостите претендираха за дузпа, която все пак беше отсъдена заради игра с ръка на Николай Бойлесен, отново след като съдията Артур Соареш Диаш изгледа видеоповторение на ситуацията. Марез застана зад топката, но вратарят на домакините Камил Грабара спаси неговия удар. В 30-ата минута гостите от Манчестър останаха с човек по-малко, след като Серхио Гомес получи директен червен картон отново след намеса на ВАР. През второто полувреме сериозните голови положения почти липсваха. на два пъти в 52-ата и 57-ата минути Кевин де Бройне отправи опасни удари, но не успя да се разпише и така двата тима спечелиха по една точка.

В другата среща от групата Борусия (Дортмунд) не успя за втори път да победи Севиля, след като преди седмица разгроми андалусийския тим с 4:1 на неговия стадион. Двубоят на „Сигнал Идуна Парк“ приключи 1:1, от което по-доволни със сигурност са футболистите на Един Терзич. Те са на второ място в групата със 7 точки и до голяма степен си гарантираха класиране за осминафиналите. Агресивното начало на Севиля сякаш изненада домакините. Ракитич отправи неточен удар с глава след центриране на Хесус Навас, който беше много деен по десния фланг. В 18-ата минута гостите се възползваха от статично положение пред вратата на Грегор Кобел и взеха преднина. Ракитич прати топката в наказателното поле, където Нианзу скочи най-високо и не остави шансове на германския страж.Борусия се опита бързо да отговори на предизвикателството. Джуд Белингам имаше претенции, че е бил съборен в наказателното поле, но реферът Сърджан Йованович даде знак играта да продължи. В 35-ата минута домакините организираха многоходава атака, завършила с центриране на Тома Мюние и гол на Белингам за 1:1. Английският национал вече има 4 попадения в настоящото издание на Шампионската лига.