Favicon_File

Балкан с победа на старта във ФИБА Къп

Отборът на Балкан стартира участието си в груповата фаза на ФИБА Къп с победа. Възпитаниците на старши треньора Тони Дечев триумфираха при гостуването си на шампиона на Словакия Патриоти Левице с крайното 91:83 в първия си мач от група „D“ на редовния сезон във втория по сила баскетболен турнир.

По този начин ботевградчани оглавяват класирането в своята група след първия кръг. „Зелените“ са начело в подреждането с една победа, какъвто е балансът и на втория Керавнос, докато трети и четвърти с по едно поражение са Опава и Левице. Следващият мач на Балкан в турнира е на 19 октомври, когато българският първенец приема чешкия Опава. Благодарение на двете си чуждестранни попълнения – Райън Хароу и Мануел Суарес, Балкан успя да си осигури предимство срещу своя опонент. Двамата нанизаха 30 от общо 43-те точки на „зелените“ през първото полувреме, завършило при резултат 43:33 в полза на българския тим.