Favicon_File

Група „D“: Спортинг (Лисабон) – Марсилия 0 : 2; Тотнъм – Айнтрахт (Франкфурт) 3 : 2

Група „D“: Спортинг (Лисабон) – Марсилия   0 : 2; Тотнъм – Айнтрахт (Франкфурт)   3 : 2

Марсилия постигна втора победа над Спортинг. Този път французите спечелиха с 2:0 като гост. Матеу Гендузи откри от дузпа в 20-ата минута, а Алексис Санчес се разписа 10 минути по-късно. Португалците завършиха мача с девет човека. Рикардо Есгайо получи два жълти картона в рамките на три минути и в 19-ата минута бе изгонен. За второто му нарушение бе отсъдена дузпата, от която Гендузи откри резултата. Педро Гонсалвеш повтори упражнение след почивката. Той си изкара два жълти картона в секунди и напусна терена в 60-ата минута. След като спечели първите си два мача, сега Спортинг е в съвсем различна позиция, допълнена и от наказания и контузии. Тимът вече е трети в група D, като беше изпреварен от Марсилия и Тотнъм, който вече е лидер.

Тотнъм постигна втората си победа в група „D“ на Шампионската лига, след като записа обрат с 3:2 над Айнтрахт (Франкурт) в Лондон. Преди седмица двата отбора направиха нулево равенство в Германия, след което останаха с по четири точки. Сега“орлите“ поведоха с гол на Камада в 14-тата минута, но още до почивката „шпорите“ обърнаха развоя до 3:1 в своя полза след два гола на Хюн-Мин Сон (20′, 36′) и попадение от дузпа на Хари Кейн (28′). През второто полувреме гостите останаха с човек по-малко, но въпреки това върнаха един гол три минути преди края чрез Фариде Алиду. Хари Кейн пък пропусна втората дузпа, която домакините получиха.