Първа шампионатна загуба на Манчестър Сити на „Етихад“

Манчестър Сити допусна неочаквана загуба с 1:2 срещу Брентфорд в първия двубой от 15-ия кръг във Висшата лига, първа у дома за сезона в шампионата.

Попадение на Айвън Тони след бърза контра и пас на Джош Дасилва в осмата минута на допълнителното време осигури успеха в полза на лондончани.

Преди това Тони с глава изведе „пчелите“ напред в резултата още в 16-ата минута след подаване на Бен Мий в наказателното поле на домакините.

Фил Фоудън изравни за шампионите след асистенция на Мануел Аканджи в самия край на първата част.

Брентфорд прекъсна серията от 11 поредни победи за отбора от Манчестър пред собствена публика.

След това поражение Сити е на второ място в класирането с актив от 32 точки, докато Брентфорд се изкачи до десета позиция с 19 точки.

Източник: bnr.bg