Манчестър Юнайтед – Чарлтън Атлетик 3 : 0

Без Роналдо предпоследният в Испания Кадис победи с 4:2 Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед победи с 3:0 Чарлтън Атлетик в четвъртфинален сблъсък за Карабао къп. Натискът на “червените дяволи” даде резултат в 21-ата минута, когато Фред намери своя сънародник Антони на десния фланг и той със запазената си марка – удар в десния ъгъл на вратаря намери мрежата за 1:0. Това бе попадение във втори пореден мач за него, след което се разписа и срещу Евертън. Минута след попадението домакините отново предизвикаха суматоха в наказателното поле на своя противник, но този път бранителите на “адикс” успяха да изчистят. Футболистите на Манчестър Юнайтед вкараха второ попадение в началото на втората част, когато Антъни Еланга се възползва от добро подаване на Аарън Уан-Бисака и отбеляза, но голът бе отменен поради засада на шведа. Точка на спора в двубоя сложи появилият се като резерва Маркъс Рашфорд, който отбеляза втори гол за своя тим в двубоя в самия край на редовното време. Това бе попадение в осми пореден двубой на “Олд Трафорд” за английския национал, а то дойде след пас на друга резерва – Факундо Пелистри. Рашфорд се разписа за втори път в двубоя дълбоко в добавеното време, когато пое пореден брилятен пас от Каземиро и останал очи в очи с вратаря на противника и не сгреши за 3:0. С тази победа Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на Карабао къп и очаква своя съперник на полуфиналите.