Григор Димитров не успя да спре Джокович по пътя му към 10-а титла в Австралия

Първата ни ракета в мъжкия тенис Григор Димитров отпадна от „Australian Open“, след като в среща от третия кръг загуби от деветкратния шампион в турнира Новак Джокович след 6:7(7), 3:6, 4:6.

Това е 10-а победа в 11 мача за Джокович срещу българина, а също така и 24-а поредна за него на Аустрелиън Оупън.

Срещата продължи три часа и 7 минути, като първият и третият сет преминаха границата от един час игра. Димитров не игра никак лошо през цялото време, но някои минимални грешки и класата на противника му оказаха влияние върху развоя на срещата. Особено впечатляващо беше връщането в борбата в третия сет, който тръгна ужасяващо за Григор, но след това върна два пробива и държеше напрежението до самия край. Следващият съперник на Джокович ще бъде Алекс де Минор от Австралия.