Манчестър Юнайтед с първи трофей от шест години насам след триумф на „Карабао Къп “

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Нюкасъл на „Уембли“ във финала за „Карабао Къп“. Головете за „червените дяволи“ вкараха Каземиро и Маркъс Рашфорд. Така Юнайтед стигна до първи трофей от 6 години насам

Последно тимът от „Олд Трафорд“ триумфира във Лига Европа през сезон 2016/17, когато начело бе Жозе Моуриньо. Отличието е дебютно за мениджъра на тима Ерик тен Хаг откакто е начело на Юнайтед. Резултатът бе открит в 33-ата минута. Люк Шоу центрира в наказателното поле, а там над всички се извиси Каземиро. Бразилецът си разписа без да остави шанс на Лорис Кариус. Само седем минути по-късно Маркъс Рашфорд вкара дежурния си гол, след като бе изведен очи в очи с белгийския страж на „свраките“, оформяйки крайното 2:0. В 68-ата минута се стигна до серия от удари към вратата на Де Хеа, но всеки един от тях бе блокиран от играч на Юнайтед и по този начин вратата на испанския страж остана суха.

Четвърт час преди края Маркъс Рашфорд можеше да се разпише за втори път, но Лорис Кариус направи добро спасяване и не допусна вратата му да бъде поразена за трети път. В заключителните минути Бруно Фернандеш излезе сам срещу Кариус, но белгиецът спаси.

Така след 2:0 над Нюкасъл грандът от Манчестър да триумфира с купата на Лигата.