Александър Везенков най-резултатен при нова победа на Олимпиакос в баскетболната Евролига

Олимпиакос триумфира в „Жалгирио Арена“ след солиден мач на Везенков

Гръцкият тим Олимпиакос записа победа номер 20 за сезона в Евролигата по баскетбол за мъже. Тимът разгроми гостуващия Байерн Мюнхен (Германия) със 102:74 точки в среща от 28-ия кръг. Домакините доминираха изцяло в двубоя, след като поведоха с 55:35, а през второто полувреме увеличиха аванса си. Само за 20 минути Александър Везенков доказа класата си, като реализира 18 точки и стана най-резултатен за Олимпиакос. Той беше отново и най-полезен в състава на гръцкия тим с коефициент 22, след като добави 4 борби и 3 асистенции. От неговите съотборници Шакил МакКисик реализира 15 точки, Янулис Ларенцакис добави 14, Томас Уолкъп вкара 13 точки. Айзък Бонга беше най-резултатен за Байерн Мюнхен с 16 точки и 5 борби. Олимпиакос остава лидер в класирането на Евролигата с 20 успеха и 8 поражения, а „баварците“ са с 11-17 на 15-а позиция. В следващия мач от Евролигата на 16 март Александър Везенков и Олимпиакос ще гостуват на Жалгирис в Литва.