Изиграха се първите мачове от осминафиналите на Лигата на конференциите

Република Корея победи Саудитска Арабия с дузпи за Купата на Азия

Английският Уест Хям направи голяма към четвъртфиналите на турнира Лига на конференциите, след като победи като гост АЕК Ларнака (Кипър) с 2:0. И двете попадения бяха отбелязани до почивката и бяха дело на Микаел Антонио съответно в 36-ата минута и в добавеното време на първата част.

Андерлехт (Белгия) и Виляреал (Испания) завършиха 1:1. Гостите поведоха чрез Ману Тригерос в 28-ата минута, а за домакините точен беше Андер Дрейер в 57-ата.

Френският Ница спечели с 1:0 гостуването си на Шериф Тираспор (Молдова). Единственото попадение отбеляза Аюб Амрауи в 45-ата минута. Домакините стигнаха до попадение в 87-ата минута, което обаче беше отменено заради засада.

Фиорентина спечели с 1:0 срещу Сивасспор с гол през второто полувреме и „виолетовите“ взеха минимална преднина в първия мач от осминафиналите на футболния турнир Лига на конференциите. Италианците отбелязаха единственото попадение на собствен терен в 69-ата минута чрез Антонин Барак.

Лех Познан пък е с два гола аванс преди гостуването си срещу Юргорден след седмица. Антонио Милич даде преднина на поляците в 39-та минута, а Филип Марчвински оформи крайния резултат в 82-та.

Слован Братислава измъкна равенство срещу Базел в гостуването си в Швейцария. Зеки Амдуни и Анди Зечири дадоха на два пъти преднина на домакините, но словаците стигнаха до изравнявания чрез Юрий Медведев и Малик Абубакари. Последният гол падна в 70-ата минута.

Гент и Истанбул Башакшехир завършиха наравно 1:1 в Белгия. Стефано Окака отбеляза първия гол за турците в 16-ата минута, а Емануел Орбан изравни в 35-ата.