Руснакът Даниил Медведев се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите в Индиън Уелс

Медведев и Хачанов се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис в Аделаида

Руснакът Даниил Медведев се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс, който е с награден фонд 8,8 милиона долара

Поставеният под номер 5 Медведев надделя над 23-ия в схемата испанец Алехандро Давидович Фокина с 6:3, 7:5 и записа 18-а поредна победа. Руснакът изкълчи десния си глезен при трудния успех в три сета над германеца Александър Зверев в предишния кръг и дори обмисляше да се откаже, но въпреки проблемите стигна до успеха. Медведев поведе с 3:0 и запази предимството си до края на  първия сет, а във втората част отрази всичките шест брейкбола на съперника. Той успя да пробие за 7:5, с което си осигури успеха. За място на финала Медведев ще срещне представителя на домакините Франсес Тиафо, който отстрани шампиона от 2021 година и десети в схемата Камерън Нори (Великобритания) с 6:4, 6:4. Поставеният под номер 14 Тиафо ще играе за първи път на полуфинал в сериите „Мастърс“. Той има четири загуби в четири мача срещу руския си съперник досега.