Реал Мадрид – Ливърпул 1 : 0

Реал Мадрид – Ливърпул   1 : 0

Реал Мадрид се наложи над Ливърпул с 1:0 и в реванша от осминафиналите на Шампионската лига и с общо резултат 6:2 продължава уверена в следващата фаза. Победното попадение в испанската столица отбеляза Карим Бензема десетина минута преди края на редовното време. Носителят на „Златната топка“ за миналата година се възползва от асистенция на Винисиус Джуниор, а атаката започна от хубав пас през английската защита на Едуардо Камавинга. Веднага след попадението Бензена направи гримаса от болка и бе сменен принудително, като вероятно отново се е обадила старата му контузия на глезена. Той излезе от терена, куцайки. Карим Бензема имаше възможност три пъти по-рано в мача да открие резултата, но всеки път бе в положение на засада. Шансове за гол имаше и пред Винисиус, но с отлрични прояви се отчете вратарят на „червените“ Алисон Бекер. В 20-ата минута отклонена топка от Алисон след шут на Камавинга се отби в напречната греда. Ливърпул също имаше своите възможности, но Мохамед Салах, Диого Жота, Коди Гакпо и Дарвин Нунес не успяха да преодолеят отличния Тибо Куртоа.