Виктория Томова загуби в последния кръг на квалификациите в Маями

Виктория Томова се върна в топ 100 при тенисистките преди мача с Бренгъл на турнира в Доха

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова загуби във финалния кръг от квалификациите на турнира на в Маями, който е с награден фонд от 8,8 милиона щатски долара

В Маями 28-годишната Виктория Томова беше надиграна с 2:6, 3:6 от швейцарката Виктория Голубич  в мач който продължи 57 минути. Тенисистката ни загуби първите три четири гейма на срещата и това не ѝ даде никакви шансове да се бори за спечелването на първия сет. Българката допусна изоставане от 1:3 гейма и във втория, но успя да изравни при 3:3. За съжаление още при следващото си подаване тя допусна нов пробив и в крайна сметка загуби и втория сет с 3:6. В първия кръг на турнира Голубич ще срещне участващата с „уайлд кард“ американка Хейли Баптист, а при нова победа ще се изправи във втория кръг срещу Луиза Самсонова от Русия. За Томова остава надеждата, че може да попадне в основната схема като „щастлива губеща“.