Българските състезатели заеха две шести места на финалите на Световната купа по спортна аеробика в Португалия

Българските състезатели заеха две шести места на финалите на Световната купа по спортна аеробика в португалския град Кантанхеге

При жените Борислава Иванова, която беше втора в квалификациите, получи оценка от 19.700 точки и зае шестата позиция. Шампионка стана японката Рири Китадзуме с 21.200 точки.

При смесените двойки Иванова и Христо Манолов завършиха на шесто място, след като бяха оценени с 19.100 точки. Златните медали спечелиха представителите на Украйна Анастасия Курашвили и Станислав Станислав Галайда с 19.700.

Така България приключва надпреварата с едно отличие, след като преди това представителят ни при юношите Александър Мишинков взе сребро на съпътстващия международен турнир по аеробика в Кантанхеге.