Италия победи с 2:0 като гост Малта в мач от втория кръг на евроквалификациите в група „С“

Италия  победи с 2:0 като гост Малта в мач от втория кръг на евроквалификациите в група „С“

Националният отбор на Италия записа комфортна победа с 2:0 при гостуването си на Малта в двубой от втория кръг на евроквалификациите в група „С“. Матео Ретеги и Матео Песина отбелязаха двата гола за успеха, който дойде навръх 125-годишнината от основаването на Италианската футболна федерация.

Така „Скуадра адзура“ спечели за десети път срещу този съперник, запазвайки перфектния си баланс в срещите помежду им.

Мачът беше ръководен от българска съдийска бригада, начело с Георги Кабаков.

Роберто Манчини извърши цели осем промени в своя стартов състав след загубата с 1:2 от Англия. Титулярните си места запазиха само вратарят Джанлуиджи Донарума, който беше с капитанската лента, десният бек Джовани Ди Лоренцо и централният нападател Ретеги.

В 15-ата минута дойде и първият удар на „адзурите“, като Алесио Романьоли стреля от дистанция и предизвика корнер. При неговото изпълнение Сандро Тонали центрира към Ретеги, който откри резултата с глава. Така нападателят стана едва четвъртият играч в историята, който вкарва гол в първите си два мача за Италия.

С този успех „скуадра адзура“ спечели първите си три точки в тези квалификации след домакинското си поражение от Англия с 1:2, а Малта остана без актив, тъй като преди това загуби с 1:2 като гост на Северна Македония.