Манчестър Сити – Байерн Мюнхен 3 : 0

Манчестър сити се изкачи на върха във Висшата лига след победа над Арсенал

Манчестър Сити спечели първата си среща от четвъртфиналите в Шампионската лига по футбол. Английският тим победи гостуващия Байерн Мюнхен с 3:0 и взе убедителен аванс преди реванша в Германия. На стадион „Етихад“ попаденията за домакините отбелязаха Родри в 27-ата минута, Бернандо Силва в 70-ата и Ерлинг Холанд в 76-ата минута. Във ветровитата и дъждовна нощ в Манчестър шампионите на Англия и на Германия изиграха интересен мач, но Сити доминираше, особено в края на второто полувреме, за да направи голяма крачка към класиране на полуфиналите за трети пореден сезон. Тимът търси първа титла в най-престижния европейски клубен турнир. С далечен изстрел с левия крак Родри откри резултата с първия си гол в Шампионската лига в 27-ата минута, преди Бернардо Силва да се разпише с глава след асистенция на Ерлинг Холанд в 70-ата минута. Само шест по-късно Джон Стоунс подаде на Холанд, който вкара отблизо за 3:0. Това беше 11-о попадение за норвежеца в Шампионската лига през този сезон. Мачът беше първи, в който Пеп Гуардиола се изправя срещу бившия си тим Байерн Мюнхен, откакто напусна баварците, за да поеме Сити през 2016 година. Това беше и повторение на спора му с новия треньор на германския шампион Томас Тухел от финала на Шампионската лига през 2021 година, когато лондончани спечелиха трофея. Този път Гуардиола излезе победител, а Сити записа девета поредна победа във всички турнири. Срещата-реванш е следващата сряда в Мюнхен, а Байерн е на път да отпадне на четвъртфиналите за трета поредна година.