Favicon_File

България завърши Европейското първенство по самбо със 16 медала – 8 сребърни и 8 бронзови

Българските състезатели по САМБО завършиха участието си на Европейското първенство в израелския град Хайфа със спечелени 16 отличия във всички възрасти.

Българските състезателки спечелиха три сребърни медала при юношите и девойките до 18 години в последния ден на Европейското първенство по самбо в Хайфа (Израел). Вицешампионки на континента станаха Михаела Кирилова, Мария Антонина Стоянова и Анна Стоева.

При юношите и девойките до 16 години родните състезатели спечелиха три медала.  Биляна Евтимова стана втора в категория над 72 килограма, а бронзови отличия завоюваха Светослав Димитров и Ная Наим.

При младежите и девойките до 20 години  страната ни излъчи още петима медалисти на Европейското първенство по самбо. В Израел за първи път се проведе бойно самбо за жени, само една категория до 65 килограма. В нея българката Изабел Христова завоюва сребърно отличие. Трети в своите категории завършиха Таня Радулова, Цветан Данчов,  Димитър Малев и Румен Караджов.

В надпреварата при мъжете и жените българските съмбисти спечелиха три сребърни и един бронзов медала. Втори в своята категория стана Иван Хърков, а Ива Иванова завоюва бронзвпри до 59 килограмовите. В бойното самбо Делян Илиев стана бронзов медалист в категория до 64 килограма.  Борис Къндов взе сребро при 58-килограмовите, а Емил Незиров е втори при до 71 килограмовите.

Така Българските състезатели по Самбо завършиха участието си на Европейското първенство в израелския град Хайфа със спечелени 16 отличия във всички възрасти.