ЦСКА-София победи Левски с 2:0 във „вечното дерби“ , но загуби титлата в първенството

ЦСКА-София победи Левски с 2:0 във

ЦСКА-София победи Левски с 2:0 във „вечното дерби“ на българския футбол. Армейците обаче не се зарадваха на успеха, защото не успяха да станат шампиони. По същото време Лудогорец победи във Варна местния Черно море с 1:0 и триумфира за 12-и път с трофея,  събирайки 85 точки. ЦСКА-София остана със сребърните медали с актив от 84 точки. Левски завърши на 4-о място в класирането и в събота ще играе бараж cрещу отбора на Арда (Кърджали) за последната квота на България за участие турнирите на УЕФА.

ЦСКА-София победи Левски с 2:0 с голове на Тобиас Хайнц в 35-ата минута и Дюкенс Назон в 62-ата. Двата отбора завършиха мача с по 10 човека, след като съдията Драгомир Драганов изгони по един човек в 81-ата минута. Червени картони получиха Сундберг и капитанът на ЦСКА Иван Турицов. Така отборът на „червените“ ще играе в турнира Лига на Конференциите.