Ботев (Враца) загуби в контрола от кипърския Апоел

Ботев Враца загуби с 0:3 от кипърския АПОЕЛ Никозия в контрола, играна в Правец. Врачани отстъпваха още през първото полувреме с 0:2.

В деветата минута кипърците откриха резултата чрез удар с глава на Ставрос Гавриел, а десет минути по-късно удвоиха аванси си след удар на Кинглси Сарфо и рикошет.

В 12-ата минута Браян Переа стреля с глава, но стражът на кипърците спаси. До почивката футболистите на Даниел Моралес имаха няколко възможности. Шут на Жан-Пиер Да Силва бе спасен от вратаря, а същото се случи и след удар на Чавдар Ивайлов в 26-ата минута.

След почивката имаше по-малко положения пред двете врати. АПОЕЛ все пак направи успеха си класически след второ попадение на Кингсли Сарфо.

Преди това резервният тим на АПОЕЛ победи втория отбор на ЦСКА 1948 с 1:0, като единственото попадение вкара Георгиус Ефрем от дузпа в края на първото полувреме.