Верстапен със седма поредна победа във Формула 1, след успех в Гран при на Унгария

Макс Верстапен постигна най-добро време в квалификацията за Гран При на Мексико

Тоталната доминация на Макс Верстапен във Формула 1 продължава. Нидерландецът спечели състезанието за Голямата награда на Унгария. Пилотът на Ред Бул записа седма поредна и общо девета победа за годината. Втори завърши Ландо Норис с Макларън, а подиумът бе допълнен от Серхио Перес също с Ред Бул :

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен (Нидерландия) спечели старта за Голямата награда на Унгария във Формула 1, след като не остави никакви шансове на конкурентите си на пистата „Хунгароринг“. На второ място се нареди Ландо Норис от Макларън, който изостана на 33.731 секунди, а третата позиция бе за мексиканеца Серхио Перес, който е втори пилот на Ред Бул. Британският пилот на Мерцедес – Люис Хамилтън, остана на 4-о място, след като стартира първи заради най-добро време в квалификациите. Още на първия завой обаче Верстапен го изпревари и излезе на първо място, като до края на състезанието единствено увеличаваше преднината си. Победата е 7-а поредна за Верстапен през този сезон в световния шампионат от Формула 1, общо девета в целия сезон от 11 състезания, а също така и под номер 12 за отбора на Ред Бул. Pекордът от 12 поредни победи вече свали от челната позиция 11-те поредни успеха на отбора на Макларън, който стоеше от 1988-а година, и беше дело на легендите в автомобилния спорт Ален Прост и Айртон Сена. Макс Верстапен води и в генералното класиране при пилотите с 281 точки, а съотборникът му Ред бул Серхио Перес е на 2-ата позиция със 171. Следват Фернандо Алонсо от Астън Мартин със 139 и Люис Хамилтън с Мерцедес с актив от 133 точки.