ПСЖ не успя да победи Ал Насър на Кристиано Роналдо

Отборът на Пари Сен Жермен започна с фалстарт предсезонното си турне в Япония, след като направи равенство 0:0 с Ал Насър. Голямата звезда на саудитския клуб Ал Насър Кристиано Роналдо бе титуляр в двубоя в Осака, изгледан от над 25 хиляди зрители.

Преди година лятната визита на ПСЖ в Япония предизвика огромен интерес заради звездното трио в атака Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар, но сега нито един от тримата не е в групата – Меси премина в американския Интер Маями, Мбапе не бе качен на самолета заради остър спор с ръководството на клуба, а Неймар се възстановява от контузия в коляното. В тяхно отсъствие шампионите на Франция не успяха да създадат достатъчно в атака, за да стигнат до успеха. От своя страна Роналдо остана на терена до 66-та минута, когато бе заменен.

За ПСЖ предстои още един мач в Осака срещу местния Керезо, след което тимът на новия треньор Луис Енрике ще премери сили с Интер Милано в Токио. Ал Насър също ще играе с „нерадзурите“ в четвъртък