Адриан Андреев загуби на четвъртфинал в Порто

Португалец ще води мача на Левски в Израел

Адриан Андреев загуби отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите „Чалънджър“ в португалския град Порто. Третата ни ракета в мъжкия тенис отстъпи с 4:6, 3:6 на италианеца Лука Нарди и така за втора поредна седмица не успя да се класира за полуфиналите на надпревара от подобна категория, след като преди седмица Адриан бе спрян от французина Артур Риндеркнех в Цуг, Швейцария. Двубоят срещу Нарди започна трудно за Андреев, който допусна пробив още в откриващия гейм и до края на първия сет така и не успя да го върне, губейки първата част с 4:6. Вторият отново стартира позитивно за италианеца, който поведе с 3:1, но този път Адриан реагира и възстанови равенството при 3:3. За съжаление, впоследствие българинът загуби следващите три гейма, а с това и мача след близо 90 минути престой на корта. Въпреки това поражение с представянето си в Портo Адриан Андреев си заслужи 25 точки за световната ранглиста, които ще му помогнат да се изкачи до рекордното за 183-о място в класацията на АТР.