ДУЗПИ ПРАТИХА МЕСИ И ИНТЕР МАЯМИ В 1/4-ФИНАЛИТЕ ЗА КУПАТА НА ЛИГИТЕ СЛЕД ДРАМА С ДАЛАС

Интер Маями се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигите, след като победи след изпълнение на дузпи отбора на Далас. Редовното време завърши при резултат 4:4, а при дузпите воденият от бившия нападател на Барселона и Пари Сен Жермен Лионел Меси тим се наложи с 5:3. В турнирът участват отбори от Мейджър Лийг Сокър и мексиканското първенство. Световният шампион с Аржентина Меси даде аванс на Интер още в шестата минута след асистенция на бившия му съотборник в Барса Жорди Алба.

До почивката обаче Далас обърна развоя на събитията с попадения на Факундо Киньон и Бернард Камунго. Резултатът стана 3:1 за домакините след точната интервенция на Алан Веласко, но Интер намали бързо дефицита си след гол на 18-годишния талант Бенджамин Кремаски, който се появи от пейката. Автогол на Робърт Томас Тейлър върна преднината от два гола на Далас, но след автогол на Марко Фарфан и ново попадение на Меси Интер Маями докара нещата до дузпи само в рамките на пет минути между 80-та и 85-та. При изпълненията от бялата точка Интер бе безгрешен, реализирайки и петте си дузпи. Сред тях точни бяха Меси и Серхио Бускетс, а Кремаски вкара петата. Далас се отчете с един пропуск, дело на Пакстън Помикал. За Меси това бе четвърти мач с Интер Маями, като вече има отбелязани 7 попадения на сметката си.