Реваншите ще решат класирането в ШЛ на Антверп, АЕК, Ракув и Копенхаген

Република Корея победи Саудитска Арабия с дузпи за Купата на Азия

Реванши ще решат класирането за следващата фаза на Шампионската лига за Антверп, АЕК, Ракув и Копенхаген. Белгийците от Антверп достигнаха до крехък аванс от 1:0 срещу АЕК, но със сигурност ще им бъде изключително трудно на реванша в Гърция. Единственото попадение отбеляза Винсент Янсен в 16-ата минута след подаване на Вермеерен, а в 51-ата Батай от домакините бе изгонен от игра за грубо нарушение. С десет души белгийският отбор успя да удържи аванса преди гостуването в Атина след седмица. С победа с 1:0, но за гостите завърши и мачът между полския Раков Ченстохова и датския Копенхаген. Единственият гол на стадиона в Сосновец падна още в деветата минута, когато румънецът Богдан Рачовитан си вкара автогол. До края на мача играта бе изцяло пред вратата на Копенхаген, но футболистите на Раков направиха куп пропуски от изгодни ситуации и ще имат сложна задача за реванша след седмица в датската столица.