Историческо второ място за България на Европейското първенство по кикбокс

Кикбоксьорите ни до 19 години спечелиха 30 шампионски титли на Европейското в Истанбул

За първи път в историята на родния кикбокс България зае втора позиция в общото класиране по спечелени медали на Европейското първенство за кадети до 19 години, което приключи днес в Истанбул, Турция.

На шампионата на стария континет бойците ни спечелиха общо 89 отличия от които 30 златни, 23 сребърни и 36 бронза.

Страната ни е втора в Европа след лидера Великобритания с 48 златни, 27 сребърни и 22 бронза.

На ринг националите ни ще се завърнат със 6 златни, 5 сребърни и 8 бронзови отличия.

Успешна защита на своите Европейски титли от 2021 г.  направиха националите Христина Андонова, Ивана Иванова, Алисия Сусанина, Анелия Тодорова и Виктор Грозданов.

Международната федерация по кикбокс „ВАКО“ награди Венета Георгиева на татами и Анна Минкова на ринг за най-добрите рефери жени на Европейското първенство в Турция.

На шампионата в Истанбул участваха 1640 състезатели от 38 държави. България беше представена от 97 кикбоксьори.