Арда (Кърджали) записа четвърта поредна победа в Първа лига, след победа над Крумовград с категоричното 3:1 като гост

Снимка: архив БТА

Арда започна по-активно срещата и поведе още в 4-ата минута. Радослав Цонев центрира от корнер и след разбъркване Абубакар Тунгара нанесе удар, получи се рикошет и топката падна на крака на Джелал Хюсеинов, който от непосредствена близост нямаше как да сбърка за 0:1. В 17-ата минута гостите от Кърджали удвоиха аванса си. Играчите на Александър Тунчев организираха бърза атака, при която Станислав Иванов получи отдясно и центрира по земя към наказателното поле, където Серкан Юсеин не успя да изчисти и Преслав Боруков завърши в долния десен ъгъл на Янко Георгиев – 0:2. В 30 минута Арда реализира трети гол. Умар Сако се разписа, след като засече с глава центриране от корнер и не остави шансове на Янко Георгиев за 0:3. Точно след час игра Крумовград получи възможност да намали изоставането си, след като Джуниет Али стреля от движение от около 20 метра, но не намери целта. Две минути след това обаче играчите на Неманя Миланович все пак вкараха гол след груба грешка на Лъчезар Котев пред собственото наказателно поле, от която се възползва Диего Рапосо и преодоля Анатолий Господинов за 1:3. С победата играчите на Александър Тунчев събраха актив от 19 точки и временно изпревариха ЦСКА-София на четвъртото място в класирането. Крумовград записа шесто поражение през сезона и остава на девета позиция с 13 точки в актива си.