Шампионска лига група Б – Ланс – Арсенал 2 : 1 ; ПСВ – Севиля 2 : 2

Борусия Дортмунд взе аванс пред Пари Сен Жермен преди реванша в Шампионската лига

Арсенал допусна първата си загуба от началото на сезона. Лондончани отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Ланс в среща от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Французите излязоха на първо място в групата с актив от четири точки, докато тимът на Микел Артета е с три. Ланс започна агресивно двубоя и стигна до няколко ъглови удари и изстрел на Дансо, който мина покрай вратата. Французите играеха на високо темпо и с помощта на публиката опитаха да притиснат съперника. Арсенал оцеля в първите минути и последва период, в който лондончани задържаха за по-дълго топката и бързо стигнаха до първия гол в мача. Грешка на Томасон подари топката на Сака в опасна зона. Той намери Жезус, който се възползва по възможно най-добрия начин от ситуацията. Бразилецът с прецизен удар откри резултата. Това попадение промени ситуацията на терена и спря ентусиазма на домакините за определен период. В 20-ата минута след добра комбинация на лондончани Хавертц стреля от въздуха, но не успя да преодолее вратаря на домакините. Тимът на Артета изглеждаше, че контролира събитията на терена, но тогава получи гол. Лошо подаване на Рая завърши с бърза атака на Ланс и великолепен изстрел на Томасон, който се реваншира за грешката си при първия гол в мача. Пробивите по дясното крило за французите създаваха сериозни проблеми на лондончани и в 69-ата минута именно такава атака доведе до гол във вратата на Рая. Франковски проби отдясно и намери отлично Уахи, а той бе прецизен в завършващия удар, като вдигна на крака трибуните.

Отборите на ПСВ Айндховен и Севиля си спретнаха истински трилър в срещата помежду си от втория кръг в група „В“ на Шампионската лига. Мачът бе важен и за двата отбора, които искаха да запишат първи успех на сметката си, но това така и не се случи, като те трябваше да се задоволят с равенство и по точка в актива си. Двубоят завърши при резултат 2:2, като гостите на два пъти повеждаха, но домакините и двата пъти успяваха да изравнят, като вторият бе доста инфарктен, тъй като дойде в добавеното време. Първото полувреме не предложи чак толкова много емоции, за разлика от втората част, когато на „Филипс Стейдиъм“ вреше и кипеше. Гостите откриха резултата в 68-ата минута. Тогава топката бе центрирана в наказателното поле, Серхио Рамос свали с глава за Неманя Гудел, който с акробатичен удар бе точен за 0:1. В 87-ата минута ПСВ възстанови равенството. Люк де Йонг се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Серхио Рамос срещу Малик Тилман. Радостта на домакините обаче бе кратка и в 88-ата минута Севиля си върна преднината. Хуанлу Санчес проби отдясно и центрира към Юсеф Ен Несири, който с глава бе точен за 1:2. Това обаче не бе всичко. В 5-ата минута на добавеното време „филипсите“ се добраха до точката. При центриране от фаул топката бе свалена в близост до вратата, където Джордан Тезе се ориентира най-добре и отблизо вкара за крайното 2:2. След това реми Севиля е на 3-тата позиция в групата с 2 спечелени точки. ПСВ Айндховен за момента е на дъното с 1 точка в актива си.