Везенков с 10 точки при загуба на Сакраменто

Везенков не игра при убедителна победа на Сакраменто срещу Детройт

Баскетболистите на Сакраменто Кингс не успяха да постигнат победа в първата си среща като домакини от началото на редовния сезон в НБА. Александър Везенков и съотборниците му станаха свидетели на поредния рецитал на Стеф Къри, който изведе своя Голдън Стейт Уориърс към успех със 122:114 (29:24, 28:36, 27:39, 30:25).

Къри отбеляза 41 точки за “воините”, включително 16 в превърналата се в ключова за победата трета четвърт. Така той продължи успешните си изяви срещу Сакраменто, след като наниза 50 точки в седмия мач от плейофната серия между двата тима през миналия сезон.

Александър Везенков пък записа още едно изключително ефективно включване от пейката на “кралете”, като този път най-полезният играч в Евролигата се отличи с първия си двуцифрен актив от точки в редовния сезон на НБА. Българският национал завърши с 10 точки и 1 борба за само 12 минути, прекарани на терена.  Осем от точките си българинът реализира през първото полувреме, а след почивката бе на паркета само три минути.

Източник: bnr.bg