ЦСКА-София измъкна трудна победа като гост на Етър, „червените“ изравниха Черно море на върха в класирането

ЦСКА-София спечели много трудна победа с 1:0 срещу Етър (Велико Търново) в отложен мач от българската футболна efbet Лига, който спокойно можеше да бъде спечелен от последния тим в класирането. „Болярите“ пропуснаха куп положения, вкараха два отменени гола и играха половин час с човек повече, но загубиха двубоя на стадион „Ивайло“. С победата ЦСКА-София изравни лидера Черно море (Варна) с 32 точки, а тимът от Велико Търново остава на дъното на класирането с осем пункта. Етър създаде по-опасните положения през първото полувреме и можеше да води с разлика на „червените“, но изключителни спасявания на Густаво Бусато и няколко пропуска спасиха равенството за гостите на почивката. Попадение на Мартин Тошев пък бе отменено в 18-ата минута заради засада. В 49-та минута Матиас Фаетон отне топка в половината на Етър и стреля по земята, а тя бе избита от Мартин Величков. Марселино Кареасо обаче бе точен на добавка с първия гол в мача. ЦСКА-София остана с човек по-малко след час игра. Капитанът Амос Юга извърши нарушение и първоначално главният съдия Ивелин Занев даде дузпа и жълт картон, след което обаче се стигна до видеопреглед. След него капитанът на „червените“ бе изгонен, тъй като нарушението започваше извън наказателното полеЕтър стигна до още един непризнат гол в първата минута на добавеното време с красива многоходова атака. Мартин Тошев подаде на Ловре Кнежевич, който изведе Николай Янков отляво. Халфът подаде нисък пас в наказателното поле за Ивайло Димитров, който се разписа с прецизен удар за 1:1. Нов преглед с ВАР обаче показа засада на Янков.