Локомотив 1929 (София) и Левски си вкараха четири гола за равенство

Локо (Сф) и Левски завършиха 2:2
Снимка: БТА

Димитър Митков се разписа два пъти, включително от дузпа в петата минута на добавеното време, а Локомотив 1929 (София) заличи пасив от два гола и завърши наравно 2:2 срещу Левски в мач от 18-ия кръг на българската футболна efbet Лига. Така двата отбора останаха съответно 13-и и пети във временното класиране. „Сините“ са равни по точки, 29, с четвъртия ЦСКА 1948, а Локомотив има 18. Със същия актив е и 12-ият Крумовград. Единственият гол в първото полувреме падна в следващата атака на „сините“ в 27-та минута. Българският национал Марин Петков овладя топката отляво и влезе с нея на дрибъл в наказателното поле, след което я изпрати в далечния ъгъл за 1:0 за Левски. Левски вкара втория си гол в 70-ата минута. Локо не се възползва от грешка в половината на гостите и те организираха контра, която премина през Патрик-Габриел Галчев по дясното крило. Юношата на „сините“ центрира и Асими Фадига не успя да засече топката, но тя рикошира в него и попадна на пътя на Андриан Краев. Халфът на „сините“ бе точен с прецизен удар за 2:0. Локомотив върна един гол пет минути по-късно. Карлос Франса се възползва от извеждащ пас по лявото крило, влезе в наказателното поле и подаде пред вратата, където Димитър Митков чакаше топката непокрит. Той преодоля с лекота Пламен Андреев, който преди това отрази няколко опасни удара на домакините, които уцелиха и греда. Така се стигна до добавеното време и дузпата за Локомотив. Влезлият малко по-рано Стив Траоре проби отдясно и опита да преодолее Дарлан в наказателното поле, а бразилецът подложи крак и го свали на земята. Митков застана зад топката и преодоля Пламен Андреев за крайното 2:2.