Шампионска лига група Е

С гол от дузпа Лацио елиминира градския съперник Рома за Купата на Италия

Лацио – Селтик   2 : 0     Фейенорд – Атлетико Мадрид   1 : 3

Атлетико Мадрид победи с 3:1 като гост Фейенорд в мач от група „Е“ на Шампионската лига. Успехът класира испанците напред в турнира. „Червено-белите“ имат 11 точки на първо място, а след този резултат Лацио също си осигури участие в директните елиминации, като има 10 пункта след 2:0 пред собствена публика срещу Селтик по-рано. Фейенорд ще играе в Лига Европа през пролетта след допуснатото поражение срещу Атлетико. Автогол на Лютсарел Гертруида в 14-ата минута даде аванс за отбора от Мадрид, а седем минути след това Алваро Мората пропусна да удвои аванса за гостите. Те реализираха втори гол чрез Марио Ермосо, разписал се след асистенция на Пабло Бариос в 57-ата минута. Точно 20 минути преди изтичане на редовното време Антоан Гризман пропусна да се разпише във вратата на шампиона на Нидерландия. В 77-ата минута Матс Вийфер върна един гол в полза на Фейенорд, но автогол на Сантиаго Хименес само четири минути по-късно върна спокойствието в състава на Атлетико Мадрид.