Шампионска лига група G

Борусия Дортмунд взе аванс пред Пари Сен Жермен преди реванша в Шампионската лига

Манчестър Сити – Лайпциг   3 : 2     Йънг Бойс – Цървена Звезда   2 : 0

В група „G“ Манчестър Сити постигна драматичен обрат от 0:2 до 3:2 у дома срещу Лайпциг. Германците взеха изненадващ аванс след голове на Лоис Опенда в 13-ата и 33-ата минута. Шампионът на Европа реализира три безответни попадения след почивката чрез Ерлинг Холанд, Фил Фоудън и Хулиан Алварес, които се разписаха между 55-ата и 87-ата минута на двубоя. Сити и Лайпциг си бяха осигурили класиране за следващата фаза още преди този кръг, като „небесносините“ печелят първото място в групата след пет поредни успеха. В другата среща Йънг Бойс победи с 2:0 пред собствена публика Цървена звезда след автогол на Коста Неделкович в осмата минута и попадение на Люин Блум точно 20 минути след това. Швейцарците ще играят в Лига Европа през пролетта, докато сърбите отпадат от евротурнирите.