Марица (Пловдив) постигна първа победа в женската Шампионска лига по волейбол

Волейболистките на Марица победиха Вашаш в Будапеща в мач от Шампионската лига
Снимка: volleymaritza.bg

Волейболните шампионки от Марица (Пловдив) записаха феноменална първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига срещу унгарския Вашаш Обуда (Будапеща) като гост. Мачът премина през много обрати и в крайна сметка българките триумфираха в пет гейма – 3:2. С успеха Марица събра две точки и е на третата позиция, а Вашаш е четвърти с една. Така маричанки взеха преднина в битката срещу унгарките за третата позиция, която дава право на участие в Купата на ЦЕВ. Победата беше първа за Марица в Шампионска лига от 3 години насам. Ива Дудова стана най-резултатна с 20 точки и стана MVP на двубоя. Сиера ДеБел добави 17, а Борислана Съйкова се отчете с 11 точки. За Вашаш най-резултатна стана Денис Банистър с 27 точки. Следващият мач в Шампионска лига за маричанки е на 5 декември – гостуване на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул). Но преди това в събота на 2 ноември маричанки гостуват на Хектор (София) в последна среща от първия полусезон в българския волейболен елит.