Лудогорец преодоля Локомотив Пловдив и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България

Снимка: БТА

Отборът на Лудогорец се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България по футбол след домакински успех над Локомотив Пловдив с 4:0 в двубой от осминафиналите, игран в Разград. Кайо Видал, Рик Джонатан, Руан Секо и Матиас Тисера се разписаха за Лудогорец, съответно в 11-ата, 75-ата, 84-ата и 93-ата минута. Гостите останаха с човек по-малко в 57-ата минута заради втория жълт и съответно червен картон за Хорхе Сегура. Лудогорец стигна до първо попадение в 11-ата минута, когато Клод Гонсалвеш подаде към Текпетей, който бе изпуснат от бранителите на Локомотив. Той подаде към Видал, който бе точен за 1:0 за разградчани. Футболистите на Локомотив Пловдив затрудниха защитата на съперника в 23-ата минута, когато Евандро отправи удар от дистанция, но вратарят на домакините Дамян Христов се справи. До края на първото полувреме двата тима не успяха да отбележат нов гол и резултатът остана 1:0. Гостите останаха с човек по-малко в 57-ата минута. Хорхе Сегура получи втори жълт и съответно червен картон и трябваше да напусне игра, като малко преди втория си жълт картон извърши друго нарушение, за което не бе санкциониран. Влезлият като резерва Рик Джонатан обаче не сгреши три минути по-късно. Той напредна в атака за Лудогорец и с удар от около 25 метра направи резултата 2:0 в 75-ата минута. Само четири минути след влизането си в игра, в 84-ата, друг от резервите на домакините Руан Секо получи топката от Квадво Дуа и преодоля Хоркаш за 3:0. Още един от влезлите от резервната скамейка футболисти на Лудогорец се разписа до края на мача, оползотворявайки превъзходството на разградчани. В третата минута на добавеното време Матиас Тисера оформи крайното 4:0 за шампионите след атака, стартирала от Тодор Неделев.