Барселона си направи живота труден срещу четвъртодивизионен отбор, но продължи напред

Четвъртодивизионният Барбастро бе много близо до изненадата срещу испанкия шампион Барселона, но загуби с 2:3 в среща от 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля. Около средата на полувремето момчетата на Чави излязоха напред в резултата. При един от малко по-смелите опити на домакините да изнесат топката, те сбъркаха в средата на наказателното поле и халфовете на „блаугранас“ откраднаха топката, като тя много бързо се озова в краката на Рафиня, който проби по дясното крило и прати остро центриране по земя в наказателното поле, което бе засечено от Фермин Лопес, за да открие в полза на фаворитите. Барселона отбеляза втори гол пет минути след началото на полувремето. Ектор Форт изманеврира съперников играч на границата на наказателното поле и намери с прекрасен фалцов и остър пас непосредствено до аут линията Рафиня, който връхлетя изневиделица и разстреля справящия се чудесно до този момент Фабрега. Девет минути по-късно домакините намалиха изоставането си. След изпълнение на корнер настана суматоха в наказателното поле на шампионите, като в мелето най-добре се ориентира Адрия де Меса и вкара, връщайки напрежението пред Чави и компания.  Четвъртодивизионния отбор инкасира трети гол две минути преди края на редовното време. Играч на Барбастро игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията отсъди дузпа. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби звездата на Барселона – Роберт Левандовски, който влезе в 72-ата минута на мястото на безличния Жоао Феликс и наказа за трети път съперника. В третата минута на добавеното време играчите на Чави направиха и дузпа за отбора домакин. С изпълнението се нагърпи Марк Прат, който стреля от бялата точка и наказа Иняки Пеня.