Баскетболният отбор на Балкан допусна четвърта поредна загуба в турнира за купата на ФИБА европа

Шампионът Балкан се наложи над ЦСКА в Националната баскетболна лига за мъже

Тимът на Балкан загуби като гост на Порто (Португалия) с 80:92 точки в двубой от четвъртия кръг от група „К“ във втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже. Поражението беше четвърто поредно за българския шампион, а Порто се изкачи на първо място в класирането с три успеха и една загуба. Испанският Билбао има три успеха и е втори, а утре ще гостува на третия в подреждането Гьотинген (Германия). Ботевградчани са последни с четири загуби до момента и нямат шансове да продължат напред в турнира. В игра за „зелените“ се завърна Сюприйм Хана, но отсъстваха Николай Грозев и Майки Диксън. Домакините поведоха с 18:8 в началните минути, след което продължиха да доминират и на почивката имаха аванс от 53:40. През третата четвърт баскетболистите на Порто вече водеха със 75:51, а преди финалните 10 минути с 80:53. В последната част българските играчи бяха по-добри спечелиха с 27:12, за да направи поражението си по-почетно – 80:92. Димитър Димитров завърши със 17 точки и 6 борби за Балкан, Йордан Минчев добави 14 точки и 6 борби.