Атлетико Мадрид се класира на полуфиналите на Купата на Испания

Нидерландският нападател Мемфис Депай отбеляза единственото попадение, с което Атлетико Мадрид победи Севиля с 1:0 и си осигури място на полуфиналите на турнира за Купата на Испания. Атлетико доминираше през първото полувреме в Мадрид, но не успя да вкара. Най-доброто положение бе от дузпа, но Антоан Гризман пропусна да реализира, след като се подхлъзна преди удара. Французинът получи нов шанс да реализира през второто полувреме и вкара, но попадението бе отменено заради засада. Депай спаси Атлтеико в 79-ата минута, когато получи подаване от Анхел Кореа и реализира за крайното 1:0. Атлетик Билбао също се класира за полуфиналите, след като победи Барселона с 4:2. Майорка пък елиминира лидера в първенството Жирона с 3:2, а Реал Сосиедад стигна до финалната четворка с успеха с 2:1 над Селта Виго.