Ливърпул с първи трофей за сезона, след като спечели Купата на Лигата

Ливърпул взе минимална преднина над Фулъм в първия полуфинал за Купата на лигата в Англия

Ливърпул спечели Купата на Лигата за рекорден десети път в историята си. На финала мърсисайдци победиха Челси с 1:0

Ливърпул победи Челси с 1:0 на „Уембли“ в битка във финала на Карабао Къп. Върджил ван Дайк вкара единственото попадение в срещата в 118-а минута. Челси и Ливърпул завършиха при резултат 0:0 в редовните 90 минути, като имаше по едно отменено попадение и за двата отбора. Двубоят бе изпълнен с много положения, като играчи и на двата тима удариха гредите. Това е пореден трофей за Ливърпул в този турнир, като остава най-успешният клуб в Карабао Къп. В 32-а минута Николас Джаксън получи пас в перспектива, а нападателят овладя добре и напредна с топката, като накрая завърши във вратата на Ливърпул. Попадението обаче бе отменено от ВАР поради засада и резултатът остана 0:0.

Малко след това се стигна до физически сблъсъци, като Бен Чилуел и Конър Брадли влязоха в конфликт около страничната линия, а това въвлече и други футболисти. Съдията прецени, че ще даде по един жълт картон и на двамата. В 62-а минута Ливърпул изпълни пряк свободен удар, като Анди Робъртсън центрира чудесно, а Върджил ван Дайк стреля с глава и не остави шанс на Джордже Петрович. Голът бе разгледан с ВАР. Главният арбитър разгледа ситуацията и прецени, че има засада на Ендо в хода на атаката. В 118-а минута Костас Цимикас успя да центрира от корнер, а Върджил ван Дайк се измъкна по чудесен начин и стреля с глава и се разписа във вратата на Петрович. Този път нямаше какво да отмени попадението И Ливърпул спечели трофея в Карабао Къп след 1:0 над Челси.