Валентина Димитрова спечели бронзов медал от световното по биатлон за девойки в Естония

Валентина Димитрова донесе първо отличие за страната ни, след като спечели бронзов медал на световното първенство по биатлон за младежи и девойки в естонския зимен център Отепаа

20-годишната биатлонистка от Сапарева баня Валентина Димитрова повали всичките десет мишени и завърши на 13.8 секунди от победителката в спринта на 7.5 километра на шампионата на планетата в Естония. Световната титла завоюва шведката Сара Андерсон, която измина трасето за 21:12.6 минути, а среброто взе германката Юлия Танхаймер, която финишира с пасив от 9.0 секунди. Двете завършиха с по един пропуск в стрелбата. С по две наказателни обиколки Лора Христова е 19-а, а Стефани Йолова 46-а в крайното класиране. Лора Радковска завърши 67-а с три пропуска в стрелбата. Това е втори медал за Валя Димитрова от световно първенство при девойките.

Преди две години тя бе част от щафетата в младшата възраст и заедно с Христова и Йолова спечели бронз за България на шампионата в САЩ. Миналата зима Валентина се нареди 10-а в спринта и 3-а в преследването на световното първенство в Казахстан.