Хебър елиминира Пирин и се класира за полуфиналите за Купата на България

Футболистите на Любослав Пенев заслужиха победата.
Снимка: ПФК Хебър

За пръв път в историята си Хебър (Пазарджик) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол. В четвъртфинален сблъсък играчите на Любослав Пенев отстраниха Пирин (Благоевград) с 2:1 като домакин и така продължават напред в надпреварата. Точно изпълнение от дузпа на Георги Вълчев в добавеното време на първото полувреме даде аванс на „зелените“, но в 59-ата минута „орлетата“ изравниха чрез Иван Тасев. В края на срещата две попадения на Хебър бяха отменени заради засада, за да се стигне до четвъртата минута от добавеното 6-минутно продължение на мача, когато Шейх Диаманка вкара втори гол за Хебър и така донесе историческата победа на своя тим и класиране на полуфиналите в турнира за Купата на България.

Последният полуфиналист ще стане ясен от мача между Лудогорец и ЦСКА 1948.