Арда Кърджали – Пирин Благоевград 0 : 0

Дузпа спаси Арда срещу Ботев (Враца)

Отборите на Арда Кърджали и Пирин Благоевград завършиха наравно 0:0 в предпоследния мач от 23-тия кръг на efbet Лига. Двубоят на „Арена Арда“ в Кърджали премина под контрола на домакините, които създадоха много повече положения от съперника си, но така и не успяха да преодолеят блестящия в този мач вратар на гостите Максим Ковальов. След равенството и двата отбора запазват позициите си в класирането. Арда е на девето място с 32 точки, докато Пирин е на 14-а позиция с 20 пункта. Двубоят бе и повторен шампионатен дебют начело на Арда за старши треньора Николай Киров, който през миналата седмица замени напусналия Александър Тунчев. През първите 30 минути на мача домакините бяха по-активният отбор в предни позиции. В средата на първата част голмайсторът на Арда Тонислав Йорданов направи много сериозен пропуск. Той бе намерен непокрит при едно центриране от фланга, но с глава прати топката в аут от около пет метра. Пирин стигна до най-добрата си възможност в 42-рата минута. Тогава при една контраатака Юго Комано бе оставен да се надиграва един срещу един с бранител на домакините, Нападателят на благоевградчани го преодоля, но останал очи в очи с Анатолий Господинов стреля в аут.