Арсенал победи Шефилд Юнайтед с 6:0 в мач от 27-ия кръг на Висшата лига

Арсенал разгроми Шефилд Юнайтед с 6:0 в двубой от 27-ия кръг на Висшата лига. „Артилеристите“ не оставиха шансове на „остриетата“ и още на полувремето водеха с 5:0. Така в 4-ти пореден мач от първенството Арсенал отбелязва поне 4 гола

Арсенал продължи да изнася лекции в първенството на Англия. Лондончани станаха първият отбор, който печели три поредни гостувания с пет или повече голове в мачове от Висшата лига. Новата жертва бе последния в класирането Шефилд Юнайтед, като този път победата на „артилеристите“ бе с 6:0. Двубоят на „Брамал Лейн“ бе решен след първите 15 минути, за които гостите вкараха три гола, дело на Мартин Йодегор, Габриел Мартинели и автогол на Джейдън Богъл. До почивката Кай Хавертц и Деклан Райс се разписаха, а Бен Уайт вкара шестия гол в 58-ата минута. Със седмата си поредна победа в първенството Арсенал

са на две точки зад лидера Ливърпул и на една зад Манчестър Сити. Шефилд Юнайтед пък записа трета поредна домакинска загуба във Висшата лига с пет или повече попадения. Тимът на Крис Уайлдър показа, че не е готов да се мери с отборите в елита и логично се е запътил към завръщане в Чемпиъншип, след като се намира на последното място в шампионата с едва 13 точки. За отбора на Микел Артета предстои домакинство на Брентфорд, докато Шефилд Юнайтед ще гостува на Борнемут.