Интер победи трудно Дженоа с 2:1 в мач от 27-ия кръг в Серия А

Интер постигна 9-ти пореден успех в Серия А, след като победи трудно Дженоа с 2:1 в мач от 27-ия кръг. Отборът на Симоне Индзаги поведе с 2:0 през първото полувреме, но през втората част „грифоните“ върнаха едно попадение

С победата Интер вече е със 72 точки и води с 16 пред втория Ювентус, докато Дженоа е на 12-ото място с 33 пункта. В 29-ата минута Интер поведе в резултата. Кристиан Аслани отбеляза първия си гол за клуба. Само четири минути след това “нерадзурите” получиха дузпа. Барела бе изведен от Лаутаро Мартинес в наказателното поле. Халфът стреля неточно, но Мортен Френдруп направи нарушение и бе отсъден 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Алексис Санчес, който не остави шансове на Хосеп Мартинес. В 54-ата минута “грифоните” върнаха едно попадение. Защитниците на Интер не успяха да изчистят добре топката. Тя попадна в Йохан Васкес, който с прецизен се разписа във вратата на Зомер. В 66-ата минута гол на Витиня бе отменен заради засада и резултатът остана непроменен. В първата минута на добавеното време Хосеп Мартинес показа отличен рефлекс, за да спаси изстрел на Марко Арнаутович. За Интер предстои трудно гостуване на Болоня, докато Дженоа ще приеме Монца.