Балкан надделя над Черноморец и е на победа от класиране на финал в Националната баскетболна лига

Шампионът Балкан надделя над Черноморец с 82:79 като домакин в „Арена Ботевград“ в третия мач от полуфиналния плейоф между двата отбора в Националната баскетболна лига за мъже :

С този успех тимът на Балкан е само една победа от класиране на финала и нова крачка към защита на титлата си. Ботевградчани поведоха с 2:1 успеха в серията, в която се играе се до три победи от пет мача. Четвъртият сблъсък предстои в сряда, 15 май отново в Ботевград. Ако се стигне до равенство 2:2 победи, петият мач ще се играе на 18 май в Бургас. Двубоят започна равностойно, като след 10 минути игра домакините имаха 2 точки аванс – 19:17. Баскетболистите на Балкан имаха превес през втората част и поведоха с 44:40. Последва много оспорвана трета четвърт, в края на която Черноморец имаше преднина от 57:56. Срещата продължи в същия ритъм, но краен победител излезе отборът на Балкан с 82:79 точки и 2:1 победи в серията. Майки Диксън бе най-резултатен за тима от Ботевград с 30 точки, 2 борби и 4 асистенции. Йордан Минчев допринесе за успеха с 16 точки, 8 борби и 5 асистенции. За Черноморец Травис Макконико завърши с 16 точки, 9 борби и 12 асистенции, а Шон Смит се отчете с 14 пункта и 3 борби. В другата полуфинална двойка Рилски спортист води с 2:1 успеха в серията срещу Спартак Плевен,като третият мач предстои тази вечер в плевенската зала „Балканстрой“.