Ливърпул ще завърши на 3-то място в класирането след равенство 3:3 с Астън Вила

Ливърпул и Астън Вила не се победиха в драматичен мач от 37-ия кръг на Висшата лига, завършил 3:3. Мърсисайдци със сигурност ще завършат на третата позиция в класирането и не могат да бъдат изместени от четвъртите Астън Вила :

Мърсисайдци поведоха с 3:1 в началото на втората част, но две попадения на влезлия като резерва Йон Дуран донесоха точката на домакините. Първия гол за „виланите“ бе дело на Юри Тилеманс. Ливърпул със сигурност ще завърши на третата позиция в класирането, като не може да бъде изместен от четвъртия, а именно Астън Вила, който има 68 точки. Петият Тотнъм е с 63 и оставащи два мача – срещу Манчестър Сити и изпадналия Шефилд Юнайтед. За Вила остава мач с Кристъл Палас. Гостите поведоха в резултата още във втората минута след автогол на Емилиано Мартинес. В 52-ата минута попадение на Оли Уоткинс не бе зачетено заради засада, след преглед с ВАР. Седем минути след това и попадение на Харви Елиът не бе зачетено поради същата причина. В 87-ата минута Дарвин Нуньес вкара топката в мрежата на Мартинес, но бе вдигната засада. Минута преди края на редовното време Дуран вкара второто си попадение, за да изравни резултата на „Вила Парк“ за крайното 3:3.