Манчестър Сити победи Тотнъм с 2:0 и оглави класирането преди последния кръг във Висшата лига

Манчестър Сити победи Тотнъм с 2:0 в отложен мач от 34-ия кръг на Висшата лига. По този начин шампионът на Англия оглавява класирането преди последния кръг от сезона

С тази победа Манчестър Сити оглави класирането с актив от 88 точки, докато тимът на Тотнъм остава на 5-ото място с 63 пункта. През първото полувреме на стадион „Тотнъм Хостпър“ в Лондон попадения нямаше. След почивката възпитаниците на Хопеп Гуардиола откриха резултата. В 52-ата минута норвежкият нападател Ерлинг Холанд отбеляза първото попадение за „гражданите“ на този стадион във Висшата лига. След сблъсък между Кристиан Ромеро и Едерсон, бразилският страж на гостите бе заменен от Щефан Ортега. В първата минута на добавеното време гостите сложиха точка на спора. Резервата Жерему Доку бе повален в противниковото наказателно поле от Педро Поро, а Ерлинг Холанд удвои головата си сметка с точно изпълнение за крайното 2:0.