Реал Мадрид празнува 36-та си шампионска титла след победа над Алавес с 5:0

Реал Мадрид празнува 36-та си шампионска титла на Испания след победас 5:0 над Алавес. „Белият балет“ ще играе на финала на Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд на 1 юни на стадион „Уембли“ в Лондон

Винисиус Жуниор вкара два гола за „Белия балет“ в 27-а и 70-а минути, докато Джуд Белингам отбеляза 19-ото си попадение за сезона, с което откри резултата в десетата минута. След това англичанинът даде асистенция на Федерико Валверде за гола на уругваеца в добавеното време на първата част. Турската надежда на Реал Арда Гюлер също се разписа през втората част, като това бе негов четвърти гол в 11 мача с фланелката на отбора. Реал Мадрид вече мисли изцяло за финала на Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд на 1 юни на стадион „Уембли“ в Лондон. Алавес, който влезе в Ла Лига през 2023 и си осигури оставането в елита, е на 11-о място в подреждането. В последния мач от шампионата в Испания тимът на Жирона загуби ценни точки в борбата за второто място в класирането, като бе надигран от Виляреал у дома с 0:1. Единственото попадение в мача отбеляза Бертран Траоре още в осмата минута на срещата.