Спартак Плевен победи Рилски спортист и изравни полуфиналната серия в НБЛ

Отборът на Спартак Плевен победи Рилски спортист с 83:81 като домакин в зала „Балканстрой“ в Плевен и изравни резултата в серията на 2:2 успеха в полуфиналния плейоф между двата тима от Националната баскетболна лига за мъже. Решителният пети двубой ще се играе на 17 май в Самоков

Снимка: spartak-basket.net

Двубоят бе оспорван през всички 40 игрови минути и предложи много емоции за зрителите, като гостите направиха 18 срещу само 8 грешки за баскетболистите на Спартак Плевен. Първото полувреме, приключи при 42:38 в полза на Рилски спортист. Последва динамична трета четвърт, в която домакините останаха без Родни Първис, който напусна терена след като получи неспортсменско и впоследствие техническо нарушение. Това мобилизира  плевенчани, които в оставащите 10 минути стигнаха до най-голямата си преднина в мача от 8 точки след тройка за Занна за 73:65 малко преди края. Деян Карамфилов можеше да донесе успеха на Рилски спортист в заключителните секунди, но пропусна при стрелбата си за три точки. Талиб Занна бе най-полезен за победата на Спартак Плевен с „дабъл-дабъл“ от 26 точки и 13 борби. За Рилски спортист Алекс Симеонов реализира „дабъл-дабъл“ от 20 точки и 11 борби. В другата полуфинална двойка в Националната баскетболна лига тимът на Балкан води с 2:1 победи срещу Черноморец, като четвъртият мач е тази вечер в Ботевград.