Ювентус спечели Купата на Италия след успех с 1:0 срещу Аталанта

Ювентус спечели Купата на Италия след минимален успех с 1:0 срещу Аталанта. За „старата госпожа“ това е 15-та купа на страната, като последната дойде през 2021 г.

Единственият гол във финала бе дело на Душан Влахович в 4-ата минута. За „старата госпожа“ това е 15-та купа на страната, като последната дойде през 2021 г. Още в 4-ата минута Ювентус откри резултата. Андреа Камбиасо изведе по прекрасен начин Душан Влахович. Сръбският бранител напредна и хладнокръвно завърши в левия ъгъл. Пет минути след това “старата госпожа” имаше още един добър шанс,но Федерико Гати стреля неточно с глава от близко разстояние. В 54-ата минута грандът от Торино имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Влахович, но до 11-метров наказателен удар не се стигна. 20 минути по-късно Ювентус си помисли, че е стигнал до втори гол. Влахович отново прати топката в мрежата за втори път, но попадението бе отменено заради засада. В края на двубоя старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри получи червен картон. Така Юве спечели Купата на Италия след успех с 1:0 срещу Аталанта.