Барселона победи Алмерия с 2:0 в мач от 36-ия кръг на Ла Лига

Барселона победи Алмерия с 2:0 в мач от 36-ия кръг на Ла Лига. Юношата на каталунците Фермин Лопес отбеляза головете за победителите

Фермин Лопес откри резултата в 14-ата минута на стадион „Пауър Хорс“ в Алмерия. Полузащитникът засече с глава центриране във вратарското поле на Ектор Форт, също продукт на школата на тима. До края на първата част и двата отбора завършиха атаки с изстрели в гредите. Ламин Ямал стреля в дясната греда, а удар на Адриан Ембарда се отби от левия страничен стълб. След почивката голмайсторът на Барселона -Лопес оформи крайния резултат от 2:0. Халфът стреля с едно докосване, след подаване по земя в наказателното поле на Сержи Роберто. Барселона остава на втората позиция в класирането с актив от 79 точки. Алмерия вече изпадна от испанския елит и се намира на последното 20-о място със 17 пункта. В другите две срещи от 36-ия кръг на Ла Лига Реал Сосиедад победи с 1:0 Валенсия, а Лас Палмас и Бетис завършиха наравно 2:2.