Славия победи Ботев Пловдив с намален състав и все още има шансове за седмото място в Първа лига

Снимка: БТА

Игралият повече от едно полувреме с 10 футболисти отбор на Славия победи с 3:1 у дома носителя на купата на България за 2024 година Ботев Пловдив в двубой от 34-ия кръг в Първа лига. Успехът на „белите“ запази интригата за спечелване на седмото място в класирането, даващо право на участие в бараж за Лигата на конференциите. Още в петата минута столичани излязоха напред в резултата, когато Иван Минчев изведе на голова позиция Тони Тасев и той реализира десетия си гол през сезона. Славия натисна в следващите минути и достигна до второ попадение. Тони Тасев пусна към Иван Минчев, който центрира за Венцислав Керчев и защитникът вкара за 2:0. След точно половин час игра Ботев получи правото да изпълни дузпа, след като Денислав Александров спъна Кристиан Нвачукву в наказателното поле.  Мартин Секулич уцели десния страничен стълб, топката се отклони в тялото на Мартин Георгиев и Секулич с късмет от близка дистанция реализира почетен гол за гостите, които играха в експериментален състав. В 40-ата минута Славия остана с човек по-малко на терена, след като десният бек Георги Търтов влезе остро в краката на Нвачукву и след намеса на ВАР получи директен червен картон. Това принуди треньора на софиянци Златомир Загорчич да направи смяна още преди почивката, като в дясната част на защитата влезе Ерол Дост, който замени Кристиян Стоянов. В 78-ата минута Владимир Николов със самостоятелен пробив направи резултата 3:1. Седем минути преди изтичане на редовното време Ехидже Укаку проби и центрира, като топката се отклони в крака на Керчев и срещна лявата греда зад национала Вуцов. След тази победа Славия остана на десето място в класирането с актив от 43 точки, докато Ботев Пловдив има два пункта повече на осмата позиция.